Językowe zmagania w Wiśniewie

Językowe zmagania w Wiśniewie

 

10 maja br. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbył się Gminny Konkurs  Języka Angielskiego „Explore English” dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, w którym wzięło udział 30 uczniów ze szkół podstawowych, w tym ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3 z Sępólna Kraj., Szkoły Podstawowej w Zalesiu, Szkoły Podstawowej  w Zbożu oraz Szkoły Podstawowej w Wałdowie. Organizatorem konkursu była pani Julia Oller. Naszą szkołę reprezentowały: Kornelia Letka z klasy V, Amelia Król z klasy V, Agata Bartczak, Hanna Zalewska oraz Beata Pawełek, wszystkie  z klasy VI. Głównym założeniem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów  zainteresowania językiem angielskim i zmotywowanie ich do doskonalenia sprawności językowych. Przez 60 minut na szkolnej sali gimnastycznej uczniowie rozwiązywali test sprawdzający umiejętność rozumienia czytanego tekstu, znajomość słownictwa i gramatyki. Po zakończeniu konkursu uczestnicy mogli skorzystać ze słodkiego poczęstunku, oczekując na wyniki. Komisja Konkursowa, w której skład weszli nauczyciele j. angielskiego szkół biorących udział w konkursie, ogłosiła następujące wyniki:

  • I miejsce- Igor Siekierka – ZS nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • II miejsce ex aequo – Agata Bartczak, Hanna Zalewska – SP w Wiśniewie oraz Antonina Dobrowolska – ZS nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
  • III miejsce –Aleksander Schmidt – ZS nr 3 w Sępólnie Krajeńskim
  • Wyróżnienie: Julia Guzelak – ZS w Wałdowie

Zwycięzcy  konkursu poza dyplomami otrzymali atrakcyjne prezenty (m.in. pen drive’y, słuchawki do telefonu, gry planszowe, zestawy pisaków, piórniki, długopisy). Nagrody ufundowane przez Zakład Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Kraj., zostały wręczone przez Dyrektor SP w Wiśniewie, panią Aleksandrę Zawadzką-Tymecką oraz gościa przybyłego na uroczystość, pana Marka Tymeckiego, Dyrektora Zakładu Obsługi Oświaty Samorządowej w Sępólnie Kraj.  Pan dyrektor na zakończenie podkreślił,  że wszyscy obecni uczniowie, którzy znaleźli się  tuż za podium, są przecież zwycięzcami i należą do grupy najlepszych uczniów z języka angielskiego w swojej gminie. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów!

Julia Oller

SP w Wiśniewie


Comments are closed.