Dzień Ziemi w Wiśniewie.

Dzień Ziemi w Wiśniewie.

Podobnie jak w wielu innych miejscowościach na świecie, w naszej szkole dn. 24.04.2018 uczciliśmy Dzień Ziemi. Uczniowie klasy piątej przygotowali przedstawienie. Przenieśliśmy się na salę sądową, przed sądem stanęła Pani Śmieciarska, był oskarżyciel, świadkowie, biegli – Pan Noblista i Pani Segregator, nie mogło zabraknąć obrońcy. Rozprawa zakończyła się oczywiście wyrokiem – pracą społeczną na rzecz przyrody. Potem klasa szósta z wielkim zaangażowaniem zaśpiewała piosenkę, o tym, że Ziemia woła do ludzi SOS. Na zakończenie części artystycznej, Wiktoria, uczennica klasy szóstej, mówiła o tym, że niejedna pani  Śmieciarska, czy pan Śmieciarski jest wśród nas i że każdy, nawet najmniejszy, może zadbać o naszą planetę. Jak co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi, uczniowie mogli również wykazać się wiedzą przyrodniczą.
Klasa I pisała quiz wiedzy ekologicznej, a klasy starsze test wiedzy przyrodniczej. Zwycięzcom i wyróżnionym pani dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody.
Quiz wiedzy ekologiczny wszyscy uczniowie klasy I zdali celująco – wszyscy otrzymali Dyplom Młodego Ekologa oraz drobne upominki.
Wyniki konkursów wiedzy przyrodniczej w klasach starszych:
grupa kl. III- IV
I miejsce – Piotr Telicki kl..III , Zuzanna Płotka kl. IV
II miejsce – Marta Knapik kl. III
grupa kl.. V – VI
I miejsce – Wojciech Madej kl. V
II miejsce – Wiktoria Czeszewska kl. VI
III miejsce – Julia Czajka kl. V, Martyna Skrzyńska kl. V
Ze spotkania wielu wyszło z poczuciem, że można zadbać o naszą planetę, tak zwyczajnie, na przykład wyrzucając śmieci do kosza.

Organizatorzy
Dorota Basińska, Iwona Przybylska


Comments are closed.