Wyróżnienie dla Wiśniewy w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym w Wiktorówku

Wyróżnienie dla Wiśniewy w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym w Wiktorówku

Organizatorem tegorocznej edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego na Anioła Bożonarodzeniowego była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Wiktorówku. Honorowy Patronat przejął Ksiądz Piotr Pieniążek – proboszcz Parafii św. Trójcy w Łobżenicy oraz Starosta Pilski pan Eligiusz Komarowski. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, pogłębianie wiedzy na temat świątecznych symboli, rozwijanie aktywnej twórczości plastycznej dzieci w formie doskonalenia różnorodnych technik plastycznych, poszukiwanie twórczych i oryginalnych rozwiązań, poszerzanie dziecięcej kreatywności, popularyzacja twórczości utalentowanych uczniów i efektów pracy nauczycieli.

Dnia 7 grudnia 2018 roku, już po raz czternasty,  w Szkole Podstawowej w Wiktorówku w obecności Gości nastąpiło uroczyste  podsumowanie konkursu. Prace oceniane były w 4 kategoriach wiekowych: przedszkola i oddziały przedszkolne, klasy I- III, IV- VI, VII- VIII i oddziały gimnazjalne. Napłynęły 243 anioły. W konkursie wzięło udział 17 szkół. Jury w składzie: ks. Marcin Jodaniewski, pani Alicja Smoguła- pracownik GCK w Łobżenicy, pani Natalia Lewczan- Kozłowska- nauczyciel plastyki, pan Eugeniusz Starszak i pani Wioletta Pacholec- dyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Wiktorówku dokonało oceny prac.

Ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie do konkursu przystąpiło 13 uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: z klasy II (2 osoby), z klas IV- VII (11 osób). Uczeń naszej szkoły, Mikołaj Jarski z klasy VII, został laureatem tegorocznej edycji konkursu i otrzymał wyróżnienie. Opiekunem artystycznym ucznia jest pani Iwona Zawadzka- Sztandera. Gratulujemy!

Uroczystość rozpoczął występ artystyczny w wykonaniu uczniów z klas IV- VIII ze Szkoły Podstawowej w Wiktorówku, który swoim programem wprowadził zebranych w świąteczny nastrój. Następnie laureaci otrzymali nagrody oraz dyplomy. Specjalne podziękowania otrzymały również wszystkie  szkoły, które wzięły udział w konkursie oraz sponsorzy nagród. Na zakończenie laureaci, ich opiekunowie oraz goście zostali zaproszeni na poczęstunek.

Iwona Zawadzka-Sztandera

dav
sdr
sdr
sdr
sdr
dav
sdr

Comments are closed.