Uczennice z Wiśniewy drugie w zawodach powiatowych!

We wtorek 12.02.2019r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Runowie odbyły się zawody powiatowe w piłce siatkowej 4 – osobowej. W rywalizacji przystąpiły dziewczynki i chłopcy, którzy okazali się najlepsi w swoich gminach. Gminę Sępólno Kraj. w kategorii dziewcząt reprezentowały uczennice ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie.

W pierwszym meczu siatkarki z Wiśniewy zmierzyły się z rówieśniczkami z Kamienia Kraj. Po bardzo wyrównanym pierwszym secie i nieznacznej wygranej dziewcząt z Kamienia ,w drugim nie pozostawiły już złudzeń, wygrywając bardzo pewnie 2:0.

W drugim pojedynku doszło do rywalizacji dziewcząt z Wiśniewy oraz Jastrzębca. Mecz był bardzo wyrównany i emocjonujący, o czym świadczy fakt, iż do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set. W nim nieznacznie lepsze były dziewczyny z Wiśniewy i to one wygrały ten pojedynek 2:1.

Wyniki:

SP Wiśniewa 0 – 2 SP Kamień Kraj.

SP Wiśniewa 2 – 1 SP Jastrzębiec

Skład siatkarek z Wiśniewy: Mosek W., Knapik J., Skrzyńska M., Nowarkiewicz N., Sladecka Z., Lüdtke M., Strawa O., Basińska M., Płotka Z., Rogowska A.

Ostateczna klasyfikacja w kategorii dziewcząt:

1. SP Kamień
  2. SP Wiśniewa
  3. SP Jastrzębiec

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Zwycięzcy rywalizacji powiatowej awansowali do ćwierćfinałów wojewódzkich.