Pierwsze zawody w nowym roku i … PIERWSZY SUKCES!

Pierwsze zawody w nowym roku i … PIERWSZY SUKCES!

Pierwsze zawody w nowym roku i … PIERWSZY SUKCES!

W czwartek 19.09.2019r. w Lasku Miejskim w Sępólnie Kraj. Odbyły się pierwsze zawody sportowe w nowym roku szkolnym 2019/2020. Sztafetowe biegi przełajowe nie cieszą się dużą popularnością w małych szkołach, ponieważ jedna drużyna musi liczyć aż 10 zawodników!

W tym roku do rywalizacji, w kategorii dziewcząt klas IV – VI,  obok szkół miejskich, czyli SP nr 1 oraz SP nr 3, przystąpiła również reprezentacja SP w Wiśniewie. Jako „Kopciuszek” tychże zawodów nie spodziewaliśmy się wielkiego wyniku, lecz dobrej zabawy i sportowej rywalizacji.

Każda z 10 dziewcząt miała za zadanie przebiegnięcie pętli w lesie liczącej 800m. Po pierwszych trzech zmianach nic nie zapowiadało wielkiego sukcesu naszych dziewcząt – zajmowaliśmy ostatnią pozycję. Na czwartej zmianie doszło jednak do niespodzianki i to nasza drużyna wyszła niespodziewanie na prowadzenie. Jak się później okazało prowadzenie, którego dziewczyny nie oddały do samego końca!

Dzięki wygranej drużyna SP Wiśniewa będzie reprezentować Gminę Sępólno Kraj. na zawodach powiatowych, które odbędą się w Sępólnie 2.10.2019r.

Klasyfikacja końcowa:

  1. Szkoła Podstawowa w Wiśniewie
  2. Szkoła Podstawowa nr 3 w Sępólnie Kraj.
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Sępólnie Kraj.

Skład drużyny: Płotka Zuzanna, Strawa Olga, Mosek Wiktoria, Mosek Julia, Wirkus Julia, Milewska Judyta, Rogowska Anna, Skrzyńska Aleksandra, Nowarkiewicz Nadia, Knapik Marta, Krzyszkowska Agata.

Opiekun: Burkiewicz Bartosz

 


Comments are closed.