Uczennice z Wiśniewy jadą na finały wojewódzkie turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”!

Uczennice z Wiśniewy jadą na finały wojewódzkie turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”!

We wtorek 29.10.2019r. w Sępólnie Krajeńskim odbyły się eliminacje powiatowe ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”!

W tegorocznej edycji Szkoła Podstawowa w Wiśniewie zdecydowała się wystawić dwie drużyny dziewcząt. Po jednej w kategorii U12 i U10. Dziewczynki z rocznika 2010 i młodsze rywalizowały ze Szkołą Podstawową nr 1 w Więcborku. Po bardzo dobrej grze nasze dziewczyny zwyciężyły 6:1. W kategorii U12 zgłosiły się trzy zespoły. Oprócz uczennic z SP Wiśniewa były to SP Jastrzębiec i SP nr 1 Więcbork. Dziewczynki rywalizowały systemem każdy z każdym. W obu spotkaniach bezkonkurencyjne były uczennice naszej szkoły wygrywając 6:0 z dziewczynami z Więcborka oraz 7:0 z Jastrzębcem.

Obie drużyny dziewcząt ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie uzyskały awans na wielki finał wojewódzki, który na przełomie kwietnia i maja 2020 roku odbędzie się na stadionie miejskim w Świeciu.

Skład U10: Staśkowiak Maja, Kuszyńska Kasia, Ludtke Natalia, Chorodyńska Sandra, Figat Nadia, Pyrc Klara, Czajka Nadia, Wrzesińska Amelia, Skrzyńska Ula.

Skład U12: Ludtke Marta, Knapik, Marta, Skrzyńska Ola, Mosek Julia, Krzyszkowska Agata, Rogowska Ania, Czajka Oliwia, Leonhard Alicja

 

Gratulacje od całej społeczności szkolnej i Rady Rodziców!!!!

 

Trener: Burkiewicz Bartosz

SP w Wiśniewie

 

 


Comments are closed.