Zajęcia sportowe dla uczniów z Wiśniewy w ramach projektu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”.

Zajęcia sportowe dla uczniów z Wiśniewy w ramach projektu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”.

W okresie od 12 września do 14 listopada 2019 roku uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie brali udział w realizacji I etapu zajęć sportowych w ramach projektu powszechnej nauki pływania ,,Umiem pływać”.

Zajęcia odbywały się w Parku Wodnym w Chojnicach z wykorzystaniem basenu rekreacyjnego, sportowego, brodzika oraz zjeżdżalni. Prowadzone były przez instruktorów nauki pływania pana Jakuba Landowskiego (grupa młodsza) oraz pana Krzysztofa Patynę (grupa starsza). Celem zajęć było oswajanie dzieci z wodą, wdrażanie ich do bezpiecznego przebywania na pływalni oraz w środowisku wodnym, praca nad poszczególnymi elementami technik różnych stylów pływackich, takich jak: ,,kraul”, ,,grzbiet”, ,,żabka”, opanowanie bezpiecznych skoków do wody. Ćwiczenia były wykonywane z pomocą dostępnych przyborów (makarony, deski).

Dzięki zaangażowaniu instruktorów dzieci z wielką przyjemnością uczestniczyły w zajęciach na chojnickiej pływalni. Z całą pewnością polubiły wodne środowisko oraz rozwinęły umiejętności pływackie.

                                                                                                        Iwona Zawadzka- Sztandera
SP w Wiśniewie


Comments are closed.