Szkolna uroczystość wigilijna w Wiśniewie.

Szkolna uroczystość wigilijna w Wiśniewie.

Jak co roku, w Szkole Podstawowej w Wiśniewie mieliśmy przyjemność spotkać się z całą społecznością szkolną oraz zaproszonymi gośćmi na Wigilii szkolnej, która w tym roku odbyła się 18.12.2019 roku.

Atmosfera Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy nam nie tylko w gronie najbliższej rodziny. W naszej szkole staramy się stworzyć równie podobny klimat, aby czas nadejścia Bożego Dzieciątka był wypełniony radością i miłością.

Grudzień to dla nas wszystkich szczególny czas. Czas przedświątecznych porządków, zakupów i krzątaniny. Jest to czas pracowitych i zarazem miłych przygotowań i oczekiwań na Święta Bożego Narodzenia.
Dla dzieci jest to czas wielkiej radości, niespodzianek i przeżyć, które często zapadają w pamięci na całe życie, któż z nas nie pamięta oczekiwania na pierwszą gwiazdkę, choinkę, prezenty…
Dlatego jakże miłym było, że znaleźliśmy czas, aby spotkać się na naszej szkolnej uroczystości.
Przekazujemy w ten sposób tradycję stanowiącą, że okres Bożego Narodzenia to nie tylko spotkania w gronie najbliższej rodziny, ale także spotkania w szerszym gronie.
Staraliśmy się, aby te grudniowe dni beztroskiego dzieciństwa zapisały się w sercach wszystkich uczniów oraz gości głęboko i szczęśliwie. Stworzyliśmy więc wspólnie świąteczny nastrój.

Pierwszym jakże miłym dla ucha i przyjemnym dla oczu było wysłuchanie i obejrzenie improwizacji ruchowej do instrumentalnej wersji kolędy ,,Lulajże Jezuniu”. W wykonaniu grupy rytmiczno-tanecznej „Era”. Następnie obejrzeliśmy Jasełka w wykonaniu uczniów klasy VI, podziwialiśmy prezentacje wokalne kolęd i pastorałek w wykonaniu laureatów Szkolnego Konkursu Kolęd i pastorałek: Mikołaja Kubickiego
,, Do szopy hej pasterze, Marty Lűdtke ,, W żłobie leży” , Sandry Chorodyńskiej ,,Pastorałka Anielska”. Niezapomniane wrażenia na wszystkich uczestnikach uroczystości wywarł recital kolęd i piosenek bożonarodzeniowych w wykonaniu Julianny Górniak.

Nieodzownym punktem uroczystości była także wizyta ukochanego Świętego Mikołaja, który u jednych budził nie lada strach a u innych zachwyt i podziw. Oczywistym jest, iż upominek otrzymał, każdy nawet ten ,,mniej grzeczny”…

Również nasi zaproszeni goście nie przybyli z pustymi rękoma, uczniowie otrzymali mnóstwo wspaniałych upominków, za co bardzo dziękujemy.

Po części artystycznej zasiedliśmy wszyscy do stołów wigilijnych i wspólnie słuchając kolęd, składaliśmy sobie życzenia oraz spożywaliśmy smaczne potrawy.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, zarówno Pani Dyrektor, Radzie Rodziców, sponsorom, nauczycielom, pomocom szkolnym i uczniom, ponieważ wszyscy razem ciężko pracowaliśmy na ten piękny dzień.

 

                                                                                                Irena Tatarewicz
nauczyciel SP w Wiśniewie


Comments are closed.