Spotkanie przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Wiśniewie z pracownikiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku.

Spotkanie przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Wiśniewie z pracownikiem Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku.

 W czwartek, 11 lutego odwiedził przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego w Wiśniewie niezwykły gość, Pani Monika Ewert, pracownik Krajeńskiego Parku Krajobrazowego w Więcborku. Pani Ewert przeprowadziła z dziećmi warsztaty przyrodnicze dotyczące zwierząt leśnych. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowieści Pani Moniki, oglądając na planszach zwierzęta, ich ślady i tropy. Miały okazję posłuchać śpiewu ptaków, dotknąć poroża daniela. Trafnie odpowiadały na zadawane pytania. Wielką radość sprawiło dzieciom odbijanie pieczątek ze zwierzątkami oraz gra w memory. Maluchy z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Dzieci pokazały, że interesują się otaczającą ich przyrodą.

Ślicznie dziękujemy Pani Monice Ewert za wspólnie spędzony czas, utrwalenie oraz wzbogacenie wiedzy przedszkolaków o zwierzętach leśnych oraz za otrzymane pomoce: plansze, książeczki, kolorowanki, ołówki, zakładki, memory. Często będziemy z nich korzystać.

Wychowawca Oddziału Przedszkolnego

Krystyna Kałaczyńska

 


Comments are closed.