Przemek Tymecki z Wiśniewy laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Kartka dla Leśnika”.

Przemek Tymecki z Wiśniewy laureatem wojewódzkiego konkursu plastycznego ,,Kartka dla Leśnika”.

8 maja 2021r. w szkole Podstawowej nr 3 w Tucholi odbyła się uroczysta gala laureatów wojewódzkiego konkursu plastycznego „Kartka dla leśnika” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Tucholi oraz Nadleśnictwo Woziwoda: Ośrodek Edukacji Przyrodniczo – Leśnej Woziwoda, pod honorowym patronatem prof. dra hab. inż. Marka Adamskiego- Rektora Uniwersytetu Technologiczno- Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Do oceny zakwalifikowano 632 prace uczniów szkół podstawowych z województwa kujawsko– pomorskiego i wyłoniono 9 laureatów w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV- V, klasy VI- VIII.

Miło nam zakomunikować, że wśród laureatów znalazł się uczeń klasy IV SP w Wiśniewie Przemysław Tymecki, który oprócz nagród rzeczowych otrzymał zaproszenie do Technikum Leśnego w Tucholi połączone ze  zwiedzaniem szkoły, zapoznaniem się z pracą Orkiestry Reprezentatywnej Lasów Państwowych i Sygnalistów, pokazem umiejętności sokolników i innymi atrakcjami. W tej samej kategorii wiekowej Katarzyna Kuszyńska – uczennica klasy IV uzyskała wyróżnienie. W konkursie „Kartka dla leśnika” ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wzięło udział 8 uczniów klasy I, 3 uczniów klas IV-V oraz 3 z klas VII-VIII.

Oceny prac dokonało Jury w składzie:

– pani Dorota Borzyszkowska – kierownik zespołu ds. dydaktycznych, promocji i turystyki Tucholskiego Parku Krajobrazowego,

– pani Dorota Rząska-Lis  – starszy specjalista SL ds. edukacji leśnej Nadleśnictwo Woziwoda,

– pani Agnieszka Joppek – specjalista ds. artystycznych, grafik i kurator wystaw  Tucholskiego Ośrodka Kultury,

– pan Patryk Bośko – specjalista Służby Leśnej ds. ochrony lasu, ochrony przyrody i edukacji leśnej Nadleśnictwo Tuchola.

Ze względu na obostrzenia sanitarne w uroczystej gali połączonej z prezentacją wybranych prac konkursowych uczestniczyli tylko laureaci konkursu wraz z opiekunami. W trakcie podsumowania był także czas na wymianę doświadczeń oraz rozmowy z laureatami przy pysznym poczęstunku przygotowanym przez organizatorów.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                                           Iwona Zawadzka- Sztandera
nauczyciel plastyki
SP w Wiśniewie


Comments are closed.