Lekcje biblioteczne online w Szkole Podstawowej w Wiśniewie.

Lekcje biblioteczne online w Szkole Podstawowej w Wiśniewie.

Dzięki współpracy z Panią Lucyną Welka pracownikiem Biblioteki Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Sępólnie 7 i 14 maja 2021 w klasie III odbyły się dwie ciekawe lekcje biblioteczne.

Pierwsza – ,,Bohaterowie ulubionych bajek” zawierała prezentację wybranych postaci z bajek, kreskówek i pięknie ilustrowanych książek dla dzieci. Pani Lucynka zaprosiła nas w podróż do „Krainy bajek”, pomogła w wyborze najciekawszych i wartościowych książek, które kojarzą się tylko z przyjemnością. Napisane są piękną polszczyzną, uczą języka i myślenia, pobudzają do refleksji lub śmiechu. Są to książki bez przemocy. Przynoszą dobre wzorce zachowań – życzliwość, uczciwość, mądrość, a przede wszystkim odwagę. Przedstawiła listę ulubionych bohaterów bajkowych, którzy pomimo upływu lat cieszą się największą popularnością i doczekały się najwięcej wydanych książek oraz nakręconych filmów animowanych,
a następnie przeprowadziła konkurs online ,,Kultowi bohaterowie dobranocek”.

Druga lekcja ,,Jak przez wiersze ortografia szybko nam do głowy trafia” – była bardzo pomocna w opanowaniu ortografii. Pani Lucyna zaprezentowała książki, które uczą prawidłowej wymowy czytania i pisania przez zabawę oraz przeprowadziła konkurs ortograficzny, który bardzo się wszystkim spodobał.

Dziękujemy i czekamy na dalsze ciekawe lekcje biblioteczne.

Bernadeta Parys
wychowawca kl. III
SP w Wiśniewie

 


Comments are closed.