Uczniowie z Wiśniewy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci: ,,Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

Uczniowie z Wiśniewy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci: ,,Bezpiecznie na wsi mamy- od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”.

,,Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy” – pod tym hasłem Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci z terenów wiejskich. Tegoroczna edycja poświęcona była działaniom prewencyjnym KRUS na przestrzeni 30 lat.

Ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie do konkursu przystąpiło 14 uczniów z klas I- VI:

– klasa I: Nadia Buda, Amelia Cięciwa, Oliwia Jelińska, Marianna Lutowska, Wiktor Pawełek, Fabian Sprengel, Julian Strawa,

– klasa III: Zuzanna Barabas, Sandra Chorodyńska, Nadia Krzyżkowska,

– klasa IV: Dawid Dix, Katarzyna Kuszyńska, Kornelia Woźniak,

– klasa VI: Maksymilian Sznul.

Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz nagrody rzeczowe: kalendarze na 2021 rok, kredki, długopisy, tematyczne kolorowanki, broszury informacyjne: ,,Projekt Immortals, czyli jak żyć na wsi bezpiecznie…i z pasją!”, ,,Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi”, ,,Borelioza i kleszczowe zapalenie opon mózgowo- rdzeniowych”.

Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

W czerwcu 2021 roku nastąpiło podsumowanie konkursowe. Do tegorocznego konkursu przystąpiło 43 234 uczniów z 3 744 szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

 

                                                                                                                              Iwona Zawadzka- Sztandera

                                                                                                                                    nauczyciel plastyki
SP w Wiśniewie


Comments are closed.