Dzień bez plecaka w Wiśniewie.

Dzień bez plecaka w Wiśniewie.

Z inicjatywy Samorządu Szkolnego 1 kwietnia obchodziliśmy  Szkole Podstawowej w Wiśniewie „Dzień bez plecaka”. Święto wymyśliła Amerykanka Mongai Fankam. Za oceanem podczas „No backpack day” dzieci przychodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne umieszczają w plastikowych torbach lub różnych pojemnikach, a także przynoszą w rękach. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na problemy z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak. Od 2012 roku do akcji „Dzień bez plecaka” dołączają kolejne szkoły, a dzięki zbieranym datkom do państw Afryki wysyłane są w pełni wyposażone plecaki dla dzieci. W polskich szkołach dzień ten kojarzony jest z dobrą zabawą i humorem. 1 czerwca uczniowie naszej szkoły przynieśli swoje podręczniki i przybory szkolne nie tylko w plecakach, ale także w  walizkach, różnego typu koszach, szufladach, garnkach, wiadrach, a nawet poukładali je na suszarce do ubrań. Dopełnieniem tych prezentacji były oryginalne przebrania oraz zabawny makijaż.

Rada Rodziców, doceniając nieograniczoną wyobraźnię uczniów oraz ich poczucie humoru, ufundowała dwa pieniężne bony dla klas, które wykazały się największa fantazją. Pierwsze miejsce przypadło uczniom z klasy VII, a drugie miejsce na podium zajęła klasa V.

Przyznane bony zostaną wykorzystane na przez wychowawców klas i uczniów na wspólne ucztowanie w ramach klasowych imprez integracyjnych. Dziękujemy Razie Rodziców za miłe prezenty i gratulujemy wyróżnionym klasom.


Comments are closed.