DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIŚNIEWIE WIEDZĄ JAK PRZECHODZIĆ PRZEZ JEZDNIE.

DZIECI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIŚNIEWIE WIEDZĄ JAK PRZECHODZIĆ PRZEZ JEZDNIE.

Dnia 28 września 2022 roku policjantki z Komendy Powiatowej w Sępólnie Krajeńskim
w towarzystwie ulubionej maskotki dzieci Pani Mrówki oraz przedstawiciela firmy PSB Mrówka z Sępólna Krajeńskiego spotkały się z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Głównym celem wizyty tak miłych gości było utrwalenie przepisów ruchu drogowego – przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. Podczas rozmowy dzieci z klasy 0 i I wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zasad poruszania się na drodze, na przejściu dla pieszych oraz jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych. Panie policjantki przypomniały również dzieciom jak niebezpieczne jest spotkanie z obcą osobą. Przypomniano dzieciom o zasadzie ograniczonego zaufania do obcych osób oraz utrwalono numer alarmowy.

Po części teoretycznej dzieci udały się przed szkołę, gdzie pod bacznym okiem policjantki oraz z pomocą Pani Mrówki ćwiczyły prawidłowe przechodzenie przez przejście dla pieszych. W nagrodę za aktywny udział w zajęciach otrzymały odblaskowe kamizelki, kolorowankę oraz słodkości ufundowane przez firmę PSB Mrówka.

Dzieci po tej wizycie już wiedzą, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych oraz co należy mówić, dzwoniąc pod numer alarmowy. Dzięki tym niezwykłym gościom sukces
w przyswajaniu ważnych informacji jest gwarantowany. Dziękujemy za pouczającą wizytę
w naszej szkole oraz prezenty Paniom policjantkom, uroczej Mrówce oraz przedstawicielowi PSB Mrówka.

 

Wychowawca Oddziału Przedszkolnego

 

 


Comments are closed.