Święto Konstytucji 3 Maja

Święto Konstytucji 3 Maja

Dnia 30 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Święto Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przygotowali krótką część artystyczną, która przypomniała znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski. Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie przygotowali część artystyczną. Podczas wydarzenia uczniowie występujący przypomnieli, jak ważna była Konstytucja 3 Maja – pierwsza w Europie i druga na świecie. Dzięki temu uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i docenić znaczenie wolności, patriotyzmu oraz odpowiedzialności za ojczyznę.

Iskry Niepodległej

Iskry Niepodległej

W kwietniu uczniowie klasy 6 wzięli udział w przedstawieniu Iskry Niepodległej. Spektakl odbywa się w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej, która podróżuje po całej Polsce. Podczas wydarzenia prezentowane są historie naukowców, odkrywców i działaczy społecznych, takich jak Ignacy Łukasiewicz, Jan Szczepanik oraz Wanda Rutkiewicz, za pomocą nowoczesnych technologii wizualnych. Dzięki ciekawej formie uczniowie mogli lepiej zrozumieć historię i aktywnie uczestniczyć w zajęciach. Uczniom bardzo podobała się taka forma przedstawienia.

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O DYNASTII PIASTÓWw ramach obchodów rocznicy Chrztu Polski

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O DYNASTII PIASTÓWw ramach obchodów rocznicy Chrztu Polski

W ramach obchodów rocznicy Chrztu Polski upamiętniającej przyjęcie chrztu przez Mieszka I w 966 roku, uczniowie klas IV-VIII naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w konkursie wiedzy o dynastii Piastów. 24 kwietnia br. odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników tego konkursu. Komisja Konkursowa przyznała dyplomy, nagrody główne oraz wyróżnienia:      I miejsce:                    ex aequo  Emilia Nowaczyk                    klasa VII                                      Stanisław Gazda                     klasa…

Czytaj Więcej Czytaj Więcej

Wiosenne … grzybobranie uczniów klasy piątej.

Wiosenne … grzybobranie uczniów klasy piątej.

Uczniowie klasy piątej wspólnie z bohaterami księgi III „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza udali się na …. poetyckie grzybobranie. Pochylając się nad tekstem, skupili swoją uwagę na różnych gatunkach grzybów opisanych przez poetę, ich charakterystycznych cechach i wyglądzie, a także rodzaju środków stylistycznych użytych przez A. Mickiewicza do ich przedstawienia. W III księdze grzyby zostały przedstawione w sposób niezwykle poetycki i barwny. Ich opisy są częścią artystycznej wizji świata, w której natura jest pełna życia, różnorodności i piękna. Poeta posłużył się…

Czytaj Więcej Czytaj Więcej

Wielkanoc w 3D! 🐣✨

Wielkanoc w 3D! 🐣✨

Klasa 2 połączyła technologię z tradycją. Najpierw projektowaliśmy pisanki w programie graficznym, a potem „ożywiliśmy” je za pomocą długopisów 3D! 🎨🖊️ Efekty są niesamowite! #Klasa2 #3DPen #Wielkanoc #Kreatywność