Warsztaty florystyczne w naszej szkole.

Warsztaty florystyczne w naszej szkole.

Kilka dni temu, z inicjatywy Rady Rodziców, uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach florystycznych.

Dowiedzieli się, czym jest florystyka i gdzie się z nią można spotkać. A jest wszechobecna w naszym życiu! Przepiękne kompozycje kwiatowe przygotowane przez florystki można spotkać nie tylko przy okazji urodzin, uroczystości prywatnych, ale wykorzystywane są wszędzie tam, gdzie dostrzegamy potrzebę wzbogacenia wnętrza elementami natury np. w salach konferencyjnych czy restauracjach. Florystyka to sztuka układania kwiatów i nie powinno jej się ograniczać tylko do bukieciarstwa. Florysta dysponuje bogatą wiedzą na temat gatunków kwiatów, zasad ich łączenia z innymi kwiatami, potrafi właściwie dobrać kolory i różne dodatki, by powstała kompozycja spełniająca oczekiwania zamawiającego. Florystyka łączy więc ze sobą wiedzę przyrodniczą ze sztuką.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach wykonali przepiękne kompozycje florystyczne, które będą ozdobą w ich domach.

Dziękujemy Radzie Rodziców i Pani Izie za ciekawe i bardzo inspirujące warsztaty.


Comments are closed.