Wizyta ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie w sępoleńskim schronisku „Psie Nadzieje”.

Wizyta ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie w sępoleńskim schronisku „Psie Nadzieje”.

W środę 19 lutego 2019 r. uczniowie klasy VIII ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie ze swoją wychowawczynią Panią Hanną Wojtalewicz postanowili odwiedzić  schronisko dla zwierząt „ Psie Nadzieje”,  mieszczące się przy ulicy Wojska Polskiego 47 w Sępólnie Krajeńskim.

Celem wizyty było niesienie pomocy dla potrzebujących, bezdomnych pupilów.

Uczniowie zorganizowali zbiórkę karmy, koców oraz zabawek. Wykazali niezwykłą wrażliwość i chęć udzielenia pomocy dla tych bezbronnych, niewątpliwie słabszych od nas istot, jakimi są zwierzęta w schronisku. Wizyta wzbudziła ogrom emocji i jeszcze bardziej uwrażliwiła wszystkich zaangażowanych na to, że każda żyjąca istota zasługuje na odrobinę miłości, szacunku i przede wszystkim opieki. Uczniowie zrozumieli także, jak wielka jest skala żyjących obok nas zwierząt, które są w potrzebie.

Zachęcajmy nasze dzieci, właśnie poprzez takie akcje, aby nie przechodziły obojętnie obok cudzego nieszczęścia, aby zdawały sobie sprawę, że posiadanie pupila to nie chwilowa przyjemność czy zachcianka, z której można zrezygnować, kiedy się znudzi, bo każdy z nich czeka na dom, w którym znajdzie choć odrobię uczucia.

Uczmy niesienia pomocy potrzebującym zwierzakom oraz przyjaznego stosunku do nich i nie zapominajmy nigdy „ Pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka…”

wychowawca klasy VIII
Hanna Wojtalewicz
SP w Wiśniewie


Comments are closed.