W zdrowym ciele zdrowy duch.

W zdrowym ciele zdrowy duch.

Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju był kolejną, akcją ogólnoszkolną zorganizowaną przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Wiśniewie. Święto to zostało ustanowione przez ONZ w 2013r. i dniem obchodów wyznaczono 6 kwietnia dla upamiętnienia pierwszych letnich igrzysk olimpijskich w epoce nowożytnej, które rozpoczęły się w Atenach 6 kwietnia 1896r.
Dzień ten ma na celu pokreślenie roli sportu jako uniwersalnego języka ludzkości, który jednoczy ludzi i narody ponad różnymi podziałami. W dzisiejszych czasach, zwłaszcza w dobie po pandemii covid 19 uprawianie sportu i aktywność fizyczna są bardzo ważne w promocji zdrowego trybu życia. Sport pogłębia również takie wartości jak m.in. wzajemny szacunek, zasady fair play oraz pokój na świecie.
Z tej okazji Samorząd Szkolny przygotował rozgrywki sportowe w kategoriach klas I- III oraz IV- VII, natomiast nasi sponsorzy – Rada Rodziców oraz Market Papierniczy „Junior”
z Sępólna Kraj. ufundowali atrakcyjne nagrody, za które bardzo dziękujemy.
Wyniki rozgrywek przedstawiają się następująco:
KASY I-III
1 miejsce : Henryk Śladecki
2 miejsce : Renat Moroz
3 miejsce : Nikolas Myszkowski
4 miejsce : Coria Porru
5 miejsce : Kajetan Pyrc
KASY IV- VII
1 miejsce : Mikołaj Kubicki
2 miejsce : Oskar Woliński
3 miejsce : Urszula Skrzyńska
Dziękujemy wszystkim za świetna zabawę, gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne imprezy organizowane przez Samorząd Uczniowski.


Comments are closed.