Przedszkolaki z Wiśniewy w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Więcborku.

Przedszkolaki z Wiśniewy w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Więcborku.

Dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Przyrodniczej w Więcborku na zajęcia z Panią Moniką Ewert.

Na początku przypomnieliśmy sobie zasady segregacji śmieci. Porozmawialiśmy o tym, jak ważne jest dbanie o środowisko. W tym celu każdy z uczestników wyjazdu stworzył swoją własną torbę na zakupy, aby nie brać w sklepie foliowych reklamówek. Swoje torby zrobiliśmy za pomocą szablonów, kredek świecowych i pisaków. Dzięki temu każdy posiada swoją unikatowa torbę z wzorami wybranymi przez siebie. Później czekał na nas słodki, pyszny poczęstunek przygotowany przez Panią Monikę. W drugiej części zajęć stworzyliśmy swoje kartki papieru z recyklingu. Mogliśmy ozdobić je za pomocą ususzonych kwiatów i mięty. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie.  Na koniec przygody w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej, Pani Monika podarowała dzieciom kolorowanki z kodowaniem oraz kredki.

Dzieci wróciły z uśmiechami na twarzy i chętni do dbania o przyrodę. Dziękujemy za wspaniałe spędzony czas i liczymy na więcej wspólnych przygód.

Weronika Kabat


Comments are closed.