Szkoła Podstawowa w Wiśniewie dotrzymuje kroku uczniom

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie dotrzymuje kroku uczniom

Nowoczesna edukacja kładzie duży nacisk na rozwinięcie takich kompetencji jak kreatywność, umiejętność logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i współpracy. Niestety tradycyjne metody już nie do końca się sprawdzają, ponieważ współczesne dzieci od najmłodszych lat rozpoczynają przygodę z urządzeniami cyfrowymi. Nikogo nie dziwi, że maluszki np. sprawnie obsługują ekran dotykowy. W związku z tym współczesne przedszkole i szkoła muszą dotrzymywać kroku tym umiejętnościom i stylowi życia. Aby wesprzeć dzieci w rozwoju i pomóc w odnalezieniu się w świecie cyfrowym, rozwinąć kompetencje, potrzebne jest programowanie.

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie zajęcia z kodowania i programowania rozpoczęła już od oddziału przedszkolnego. Doskonałym narzędziem do nauki programowania jest robot. Uczniowie w szkole uczą się programować 5 robotów Photon, a w piątek 03.10.2019 gościliśmy pana Jana Bielaszkę Eksperta Ośrodka Rozwoju Edukacji ds. informatyki w projekcie ,,Scholaris’’, który uczy dzieci i nauczycieli podstaw programowania oraz robotyki.

Pan Jan przeprowadził zajęcia z programowania dla dzieci w oddziale przedszkolnym, klasach 1-3 oraz w klasie 7. Bazował na robotach edukacyjnych DOC oraz Photon. Uczniom klasy 7 zaprezentował grę Scottie Go! – doskonałe narzędzie do nauki programowania i kodowania dla uczniów szkół podstawowych.

Wdrożone narzędzia do nauki programowania w przedszkolu i szkole w związku z nową podstawą programową kontynuować będą przeszkolone nauczycielki.

Podczas szkolenia dowiedziały się, jak wykorzystać nowoczesne technologie, by bardziej zaangażować uczniów w lekcję oraz jakie najnowsze zdobycze techniki już teraz są wykorzystywane w edukacji. Poznały także możliwości różnorodnego sprzętu oraz dowiedziały się, gdzie można znaleźć materiały, które pozwolą im w pełni go wykorzystać.

 

Bernadeta Parys

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie

 

 


Comments are closed.