Uczniowie z SP Wiśniewa bezkonkurencyjni podczas drużynowych biegów przełajowych na szczeblu gminnym!

Uczniowie z SP Wiśniewa bezkonkurencyjni podczas drużynowych biegów przełajowych na szczeblu gminnym!

W poniedziałek 7.10.2019r. na obiektach CSiR w Sępólnie odbyły się kolejne zawody sportowe. Tym razem rywalizacja toczyła się podczas „drużynowych biegów przełajowych”.

Dzieci rywalizowały w kilku kategoriach. Najmłodsi tj. urodzeni w roku 2009 i młodsi biegli na dystansie 800m. Dzieci z rocznika 2007/2008 – 1000 m. Najstarsza grupa, czyli uczniowie z klasy VIII i VII mieli do pokonania trasę o długości 1500 m. W każdej kategorii osobno rywalizowały dziewczynki i chłopcy. Wygrana drużyna z poszczególnej kategorii oraz trzy pierwsze osoby z każdego biegu uzyskały awans na zawody powiatowe.

Już pierwsze biegi pokazały dominację szkoły z Wiśniewy. Dziewczynki z rocznika 2009/2010 zajęły pierwsze pięć pozycji i niepodważalnie wygrały rywalizację drużynową. Po chwili w ich ślady poszli ich rówieśnicy. Chłopcy zajęli pierwsze trzy miejsca na podium i również spokojnie wygrali „drużynówkę”.  Oba nasze zespoły dzięki wygranej uzyskały awans na szczebel powiatowy.

W kolejnej kategorii, czyli dzieci z rocznika 2007 i 2008 mieliśmy dwa wielkie sukcesy naszej Szkoły. Tym razem indywidualne. W swoich biegach najlepsi okazali się: Zuzanna Płotka wśród dziewcząt i Nikolas Idzikowski wśród chłopców. Oboje dzięki wygranej będą występować na zawodach powiatowych.

Okazało się, że to nie koniec emocji. W najstarszej kategorii wiekowej na drugich stopniach podium znaleźli się : Martyna Skrzyńska i Michał Telicki. Warte podkreślenia jest to, iż oboje są z rocznika 2006, a rywalizowali z dziećmi urodzonymi w roku 2005! Również ta dwójka reprezentować będzie gminę na zawodach powiatowych, które odbędą się w środę 16.10.2019r. w Sępólnie Kraj.

 

Bartosz Burkiewicz

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie


Comments are closed.