Dziewczyny z Wiśniewy mistrzem powiatu w Sztafetowych biegach przełajowych!

Dziewczyny z Wiśniewy mistrzem powiatu w Sztafetowych biegach przełajowych!

W środę 9.10.2019r. odbyły się zawody na szczeblu powiatowym. Dzieci i młodzież z powiatu sępoleńskiego rywalizowały w sztafetowych biegach przełajowych. Reprezentacja dziewcząt Szkoły Podstawowej w Wiśniewie po wygraniu zawodów gminnych stała się reprezentantem gminy Sępólno Kraj.

Oprócz SP w Wiśniewie do rywalizacji wśród dziewcząt w kategorii rocznika 2007 i młodsi przystąpiły szkoły z Kamienia Krajeńskiego, Więcborka i Sośna. Dziewczęta startowały na dystansie 10 x 800m. Trasa biegu przebiegała przez bieżnię lekkoatletyczną stadionu CSiR w Sępólnie oraz pętle w Lasku Miejskim.

Od początku biegu na prowadzeniu były szkoły z Wiśniewy i Kamienia. Minimalną przewagę utrzymywały dziewczyny z gminy Sępólno. Na 6 zmianie nieoczekiwanie prowadzenie objęły dziewczyny z Kamienia. Jednak już na kolejnych 3 zmianach dziewczyny z Wiśniewy z nawiązką wyprzedziły rywalki i świętowały awans na zawody wojewódzkie.

Reprezentacja SP Wiśniewa: Płotka Zuzanna, Strawa Olga, Milewska Judyta, Mosek Wiktoria, Czajka Nadia, Kuszyńska Katarzyna, Krzyszkowska Agata, Rogowska Anna, Knapik Marta, Skrzyńska Aleksandra.

Kolejnym etapem będą zawody wojewódzkie, które odbędą się 16.10.2019r. w Bydgoszczy.

 

Bartosz Burkiewicz

Szkoła Podstawowa w Wiśniewie


Comments are closed.