Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur Matematyczny” dla uczniów z Wiśniewy

Wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie ,,Kangur Matematyczny” dla uczniów z Wiśniewy

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach.

W bieżącym roku szkolnym ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie do matematycznej rywalizacji przystąpiło 17 uczniów z klas II- VIII. Wyróżnienia przyznano uczniom z klasy II. Otrzymali je Zofia Szmul- Lemańska oraz Przemysław Tymecki.

Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach: „Żaczek” (klasy 2. szkół podstawowych), „Maluch”(klasy 3. i 4. szkół podstawowych), „Beniamin” klasy ( 5. i 6. szkół podstawowych), „Kadet” (klasy 7. i 8. szkół podstawowych), „Junior” (klasy III gimnazjów, I liceów i techników, I, II i III szkół branżowych), „Student” (klasy II i III liceów oraz II, III i IV techników). Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny” jest stowarzyszenie „Kangourou Sans Fronti`eres” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach.W Polsce głównym organizatorem Konkursu jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu, przeprowadzające Konkurs pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół wszystkich typów. Ma on charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

                                                                                                         Iwona Zawadzka- Sztandera
SP w Wiśniewie


Comments are closed.