Dzień Seniora w Wiśniewie

Dzień Seniora w Wiśniewie

Dzień 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku, w których możemy wyrazić naszą wdzięczność za trud i oddanie naszym ukochanym, jakże bezcennym dziadkom.

W dniu 21.01.2020r W Szkole Podstawowej W Wiśniewie, jak co roku według przyjętej tradycji, została zorganizowana uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą przybyło ponad 120 babć i dziadków naszych uczniów.

Powitała naszych gości zwyczajowo pani dyrektor Aleksandra Zawadzka-Tymecka. Następnie uczniowie i wnukowie umilili naszym gościom czas pięknymi występami. Mogli obejrzeć improwizację ruchową młodszej grupy tanecznej „Era” do instrumentalnej wersji kolędy Piotra Rubika „Lulajże Jezuniu”, Wysłuchać Julii Czajki prezentującej kolędę „Mizerna, cicha”. Goście obejrzeli Jasełka w wykonaniu uczniów klasy VI, podziwiali kolędy i pastorałki w wykonaniu: Mikołaja Kubickiego „Do szopy hej pasterze”, Marty Ludtke „W żłobie leży”, Sandry Chorodyńskiej „Pastorałka anielska”

W kolejnym wystąpieniu uczniów seniorzy mogli, umilając sobie czas w trakcie poczęstunku, obejrzeć świąteczną improwizację ruchową ze Świętym Mikołajem w wykonaniu starszej grupy tanecznej „Era” i wysłuchać solowego występu uczennicy klasy 8 Julianny Górniak w następujących utworach: „Pastorałka prosto z nieba”, „Alleluja” oraz „Przekażmy sobie znak pokoju”. Swoje umiejętności zaprezentowała też uczennica klasy III Kornelia Woźniak, która zachwyciła zebranych grą na dzwonkach.

Na koniec zaszczyciły swoich dziadków dzieci, począwszy od najmłodszych, czyli dzieci oddziału przedszkolnego, a skończywszy na młodzieży klasy VIII, które nie tylko obdarowały swych najbliższych upominkami, ale również dały się usłyszeć w piosenkach i wierszach.

Bardzo dziękujemy wszystkim tak licznie przybyłym dziadkom, którzy swą obecnością najbardziej ucieszyły swe wnuczęta. Zapraszamy w przyszłym roku. Należy także podziękować tym seniorom, którzy byli sponsorami i ufundowali słodkości dla całej społeczności szkolnej.

Irena Tatarewicz

Iwona Zawadzka-Sztandera

SP w Wiśniewie


Comments are closed.