Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wśród najlepszych sztafet w województwie kujawsko – pomorskim!

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wiśniewie wśród najlepszych sztafet w województwie kujawsko – pomorskim!

W czwartek 15. października 2020r. odbyły się pierwsze w roku szkolnym 2020/2021 finałowe zawody sztafetowe na szczeblu województwa. W Leśnym Parku Kultury
i Wypoczynku w Myślęcinku w Bydgoszczy rywalizowano w Sztafetowych biegach przełajowych. Ze względów bezpieczeństwa sztafety tworzyło 6 osób.

Wśród finalistów imprezy znalazła się reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wiśniewie, która uzyskała awans w kategorii Igrzysk Dzieci dziewcząt 2008 i młodsze. Nasza szkoła stała się stałym uczestnikiem zawodów tego typu. Po fantastycznej rywalizacji ostatecznie dziewczęta uplasowały się na 8. Miejscu, lecz po pierwszej zmianie i biegu Marty Knapik zajmowaliśmy 4 miejsce. Dla porównania w roku ubiegłym w tych samych zawodach uplasowaliśmy się na 15. pozycji. Z racji iż trzon drużyny tworzą dziewczynki urodzone w roku 2009 z niecierpliwością wyczekujemy przyszłorocznych zawodów.

Warto zaznaczyć, iż Szkoła Podstawowa w Wiśniewie była jedynym reprezentantem całego powiatu sępoleńskiego w tych zawodach, co nie uszło uwadze Pani Prezes Szkolnego Związku Sportowego, która doceniła ten fakt zachęcając do głośnego dopingowania naszej placówki.

 

Bartosz Burkiewicz
SP w Wiśniewie


Comments are closed.