„Dzień Aktywności Szkolnej” w Szkole Podstawowej w Wiśniewie.

„Dzień Aktywności Szkolnej” w Szkole Podstawowej w Wiśniewie.

6 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej w Wiśniewie odbył się jak co roku „Dzień Aktywności Szkolnej” związany ze „Szkolnym programem wychowawczo-profilaktycznym” w zakresie propagowania zdrowego trybu życia i odżywiania oraz wskazania dzieciom możliwości alternatywnego spędzania czasu wolnego, połączony z obchodami Dnia Dziecka. W zaplanowanych działaniach wzięli udział uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy szkoły oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Imprezę otworzyła dyrektor szkoły Pani Aleksandra Zawadzka-Tymecka, która przedstawiła najważniejsze osiągnięcia uczniów w okresie ostatnich tygodni, w różnych zakresach aktywności poznawczej, artystycznej i sportowej. W gronie wyróżnionych uczniów znaleźli się:

*Oliwia Ziemska – za odnoszone sukcesy w zakresie warcabów 64- i 100-polowych,

*Przemysław Tymecki i Zofia Szmul – Lemańska – za wyróżnienie w międzynarodowym konkursie matematycznym „Kangur”,

* Drużyna piłkarska dziewcząt – III miejsce w województwie w turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

*Drużyna piłkarska dziewcząt” – II miejsce w gminnym turnieju „Dzikich Drużyn”,

*Drużyna piłkarska chłopców” – II miejsce w gminnym turnieju „Dzikich Drużyn”,

*Kamil Flohr – za najlepszy wynik w szkole w ogólnopolskim konkursie informatycznym „Orzeł Informatyczny”,

* uczestnicy szkolnego konkursy fotograficznego „I u nas jest pięknie”,

Podsumowaniem części oficjalnej były występy artystyczne uczniów, na które złożyły się:

*występ artystyczny dziewcząt ze szkolnego zespołu tanecznego „Era”, które zaprezentowały „Taniec hiszpański” oraz improwizację ruchową do utworu „Chcę być Kopciuszkiem”
z musicalu „Metro” Janusza Józefowicza,

* występ wokalny Alicji Leonhard w utworze „Kolorowy wiatr”,

*występ wokalny Julianny Górniak w utworze „Muza, muzyka”.

Następnie uczniowie, podzieleni na 4 grupy, wędrowali po kolei wraz ze swoimi opiekunami do poszczególnych klas, by wziąć udział w bardzo ciekawych 45-minutowych zajęciach, które objęły:

  1. „Muzykę etniczną” , prowadzoną przez pana Sławomira Głowalę. Uczestnicy warsztatów mieli okazję zapoznać się z nietypowymi instrumentami muzycznymi,
    z brzmieniem instrumentów etnicznych z niemal całego świata: Afryki, Australii, Azji. Słuchając dźwięków afrykańskich bębnów Conga,  djemby, rury deszczu, didgeridoo oraz kalimby można było poczuć fascynujący świat egzotyki. Starsi uczniowie, podzieleni na dwie drużyny  mieli m.in. za zadanie wymyślenie innych, niekonwencjonalnych nazw tradycyjnych instrumentów oraz przedstawienie za pomocą rysunku, tego, co słyszą, z czym kojarzy im się grana na instrumentach muzyka.
  1. „Kreatywne warsztaty Arti Play” prowadzone przez panią Marzenę Hejda. W czasie zajęć dzieci najmłodsze z oddziałów przedszkolnych wykonywały własnoręcznie, piękne i kolorowe świece żelowe kolorowe, które następnie zapakowały  prezenty i udekorowane kolorową wstążeczką. Kolejna grupa, dzieci z klas młodszych, uczestniczyła w warsztatach ceramiki, podczas których miały okazję własnoręcznie ozdobić talerzyk-doskonały prezent dla bliskiej osoby. Uczniowie z klas starszych tworzyli  piękne drewniane  szkatułki metodą decoupage, która jest techniką  zdobniczą polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (np. drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).
  2. „Jacek piecze placek”- zajęcia kulinarne z panem Jackiem Grabowskim

W czasie zajęć kulinarnych  uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować różnego rodzaju wypieki, a później oczywiście skosztować efekty swojej pracy, w formie strucli, rogalików i drożdżówek. Zapach, jaki towarzyszył pracy naszych szkolnych cukierników był niesamowity i roznosił się po całej szkole.

  1. „Zajęcia współzawodnictwa sportowego” przygotowane i poprowadzone przez panią Adriannę Strawa – nauczyciela matematyki w Szkole Podstawowej
    w Wiśniewie na boisku sportowym. W ramach zajęć w atmosferze sportowej zabawy uczniowie rozgrywali mecze piłki nożnej, uczestniczyli w rozmaitych zabawach z piłką oraz spędzali czas na torze przeszkód i placu zabaw (dzieci młodsze).

Po zakończeniu warsztatów, od 12.15 do 13.15 odbył się tradycyjny już „Piknik na trawie” przygotowany przez Radę Rodziców. Wychowawcy i nauczyciele wspólnie ze swoimi uczniami dzielili się spostrzeżeniami i wrażeniami z przeprowadzonych zajęć przy poczęstunku-grillowanych kiełbaskach, soczkach i cukierkach.

Tak ciekawy projekt zajęć dla uczniów naszej szkoły przeprowadzono dzięki dofinansowaniu Ośrodka Pomocy Społecznej w Sępólnie Krajeńskim w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2019,  Banku Spółdzielczego w Więcborku oraz Radzie Rodziców, którzy od lat wspomagają nasze działania wychowawczo-profilaktyczne. Wielkie słowa podziękowania kierujemy do wszystkich mam zaangażowanych w organizację imprezy i przygotowanie pysznego poczęstunku.

Julia Oller-Matuszewska
Opiekun Samorządu Uczniowskiego

dav


Comments are closed.